Svátek má: Leoš

Regiony

Velikost textu:

Hasiči vyprostili autobus z příkopu a nákladní auto z potoka

Hasiči vyprostili autobus z příkopu a nákladní auto z potoka

Na dvou místech Moravskoslezského kraje musela během čtvrtečního dopoledne 10.1.2019 zasahoval speciální technika profesionálních hasičů Moravskoslezského kraje (HZS MSK).

Mercedes Atego
11. ledna 2019 - 12:00

Speciální technika profesionálních hasičů Moravskoslezského kraje zasahovala při vyprošťování meziměstského autobusu v Albrechticích u Českého Těšína (okres Karviná) z příkopu a nákladního automobilu Mercedes Atego z řeky Krasovka v Krasově (okres Bruntál).

V albrechtické Nádražní ulici skončil autobus ČSAD Havířov oběma pravými koly v zasněženém příkopu. Řidička a všichni tři cestující vyvázli bez zranění a dokázali sami vystoupit. Zasahovaly zde dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Havířov a Ostrava-Zábřeh, odkud přijel vyprošťovací speciál Bizon, jeřáb AC 60 Demag/Terex a kontejnerová pojízdná dílna. Hasiči autobus vyprostili bez jeho poškození.

Po nehodě na dálnici u Klimkovic hasiči vyprošťovali řidiče fabie

V Krasově skončil nákladní Mercedes Atego s potravinami přední částí v potoce Krasovka, když předtím prorazil zábradlí mostu. Zasahovaly zde tři jednotky HZS MSK - ze stanic Krnov, Bruntál a Opava, odkud přijel pomoci jeřáb AC 40 Demag/Terex, Hasiči postavili na Krasovce dvě provizorní norné stěny, které zachytávaly únik motorového oleje z havarovaného vozidla. Spolujezdec si stěžoval na bolest v kotníku, řidič vyvázl bez zranění.

Moravskoslezskénovinky.cz informoval por. Mgr. Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS MSK.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.hzsmsk)