Svátek má: Petra

Regiony

Velikost textu:

Spanilá jízda sportovních vozů: Splnili si svůj sen

Spanilá jízda sportovních vozů: Splnili si svůj sen

Po roce se na silnice regionu vrací kompletní sestava sportovních vozů postavených v minulých čtyřech letech žáky technických škol zřizovaných Krajem Vysočina.

Ilustrační foto
12. června 2019 - 11:00

Už v pondělí 17. června se vydá 14 auťáků na týdenní cestu s třinácti naplánovanými zastávkami, tak aby se prací náctiletých budoucích konstruktérů mohl pokochat co nejvíce zvědavců, ale hlavně žáků základních škol včetně rodičů.

„Projekt Postav si svoje auto nám v posledních letech skutečně hodně pomáhá s naplněností technických oborů. Oslovujeme hlavně kluky, kteří od školy čekají víc, než jen to, co je předepsáno ve výukových plánech a osnovách. Odměnou je jim pak, jak sami říkají, vítr ve vlasech, a to doslova,“ říká Jana Fialová, radní pro oblast školství, mládeže a sportu.
 
Spanilá jízda sportovních vozů středních škol z Vysočiny letos měří 260 km. Kolona pojede od 17. do 21. června za běžného provozu. „Z minulých let víme, že ostatní řidiče hodně zajímáme, a tak na trase avizujeme mírné zdržení, protože chápeme, že si nás řidiči ostatních aut potřebují prohlédnout,“ upozorňuje Terezie Doleželová z odboru školství, mládeže a sportu.

Třináct zastávek bylo vybráno tak, aby se s automobily mohly seznámit i děti, které k tomu v minulosti neměl příležitost – proto byla jako depa vybrána prostranství před základními školami nebo městská náměstí.

Finále Spanilé jízdy je tradičně na jihlavském polygonu, kde společnost Bosch Diesel Jihlava pro všechny týmy připravila tradiční Grand Prix Kaipan. Tedy závod ve zručnosti a soutěž konstruktérů.

Ve hře je nádherný putovní zlatý metr vysoký pohár. Zatím naposledy zdobil posádku HŠ Světlá a SOŠŘ Velké Meziříčí.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)